Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

27 lutego 2019

Na www.exploruj.pl/wyprawy/ odnajdziesz jedyną w swoim rodzaju ofertę wypraw

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, niesamowite widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie tras. Nic zatem dziwnego, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Zróżnicowana skala trudności szlaków powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte problemy mogą okazać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednak, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Dużą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, niemniej jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]