Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

15 grudnia 2021

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Dolomity trekking.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w naszym kraju położonych w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Bez wątpienia budzą one zachwyt, jednak osoby chętnie uprawiające ten rodzaj sportu z czasem chcą zasmakować podekscytowania płynących z wypraw po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z marszrut w Polsce, jeżeli można podziwiać olśniewające widoki we włoskich Dolomitach?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich też łatwe szlaki

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się dużą liczbą poszarpanych grani, baszt skalnych oraz stromych turni, które w czasie dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najpiękniejszych masywów górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nic zatem dziwnego, iż dekadę temu dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i niezwykle strome stoki, wyznaczono w nich również wiele łatwych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie osoby mające pewne doświadczenie w trekkingu.

We włoskich Dolomitach spędzisz także w aktywny sposób zimę

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu z pewnością urzeknie przejście przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych, które zostały wyposażone w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, by członkowie grupy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości turystów bardzo wyczerpująca, ale ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej zapamięta ją do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimowe miesiące, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany oraz grupę Tre Cime.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]