Telewizja kablowa a stacja czołowa

24 stycznia 2019

Zamów stację czołową na telmor.pl

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny punkt, który skupia specjalistyczne urządzenia służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest montowana.

Stacja czołowa – szybka konfiguracja

Stacja czołowa stosowana jest w mechanizmach do odbioru telewizji kablowej – na przykład w apartamentowcach, pensjonatach, miejscach użyteczności publicznej a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Przenosi ona sygnał do końcowych odbiorców. Jednym z najważniejszych elementów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Specjalne aplikacje ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. W skład szafki wchodzą różne moduły – na przykład DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – przetwarzanie różnych rodzajów sygnałów

Poszczególne moduły stworzone są do transmisji zróżnicowanych sygnałów, na przykład satelitarnych i AV. Odbiór analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa generuje ogromne wydatki. Wiele modułów składających się na stację czołową wyposażona jest też w osobne wejścia USB, dzięki którym można dodać własny content. Sprawny układ antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu różnych komponentów.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]