Nadajnik optyczny – zasada działania

13 stycznia 2020

Dalsze informacje o nadajniku optycznym

Ze względu na to, że niemal wszyscy korzystamy z instalacji kablowych, powinny one obecnie być naprawdę bezpieczne. Nie powinno więc zaskakiwać, iż elementy stosowane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej jakości – wyłącznie tak możliwe będzie wykonanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Najistotniejszymi podzespołami są rzecz jasna przewody, ale – jak łatwo się domyślić – bez pozostałych części prawidłowe funkcjonowanie instalacji nie byłoby możliwe. Takimi ważnymi elementami instalacji telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła przekazywane później za pomocą światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu ważne?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny element każdej instalacji światłowodowej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po źródle danych i koderze. Zaszyfrowane informacje są dzięki niemu transmitowane przewodami, zaś potem odbierane przez dekoder, aby dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które charakteryzuje się niskim wypaczeniem informacji oraz niezawodnością – dlatego prawie absolutnie wyparł już inne technologie.

Nadajnik optyczny – od kogo nabyć?

Aby sieć okazała się wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania trzeba zastosować wyłącznie części wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję powinien funkcjonować w każdych sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go kupić powinniśmy wiedzieć już w czasie planowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się fachowym montażem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych od ich wytwórcy, gdyż ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują możliwością reklamacji, zaś w przypadku problemów podczas montażu – gwarantują specjalistyczne doradztwo podmiotom z całej Polski.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]