Gdzie i jak wykorzystuje się kabel koncentryczny?

24 marca 2023

Sprawdź, gdzie kupić kabel koncentryczny.

W dużej liczbie domów znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas lubi raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy program lub profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. By jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest wykonanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które dzisiaj zakupić można bez żadnych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znajdują się aktualnie bardzo różne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien spojrzeć na jego najbardziej istotne parametry. Istotne są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie obniżać jakość obrazu. Kable koncentryczne przodujących marek świetnie sprawdzają się w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci teletechnicznych zarówno niewielkich, jak i dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są nieznaczne bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to połączenie elementów różnego rodzaju. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał cechujący się trwałością, który nie traci posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli , które przeznaczone są do montowania na zewnątrz domów, do wykonania płaszcza stosuje się materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]