Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

4 lutego 2020

Jeśli szukasz multiswitcha kaskadowego, koniecznie wejdź na www.telmor.pl

Sieci komputerowe znajdziemy już we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć będzie funkcjonalna, decyduje wiele cech. Musi rzecz jasna być niezawodna i gwarantować wysoką czytelność transmitowanych sygnałów, jednak tak samo istotna jest możliwość bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie nowych połączeń nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania trudnych robót – wskutek tego wszyscy odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście dostępne są technologie, przez które powiększenie instalacji będzie łatwe i bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie instalacji. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami i złączami, do jakich podłączane są przewody. Jeśli konieczne jest powiększenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy nowy odbiorca zamówił usługę – wystarczy jedynie umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości wyjść dla odbiorców – najmniejsze moduły tego typu posiadają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 lub 32 wyjściami.

Multiswitch – który wybrać?

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście ilość wtyczek – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, ale w większych obiektach trzeba oczywiście zastosować moduły o większej ilości złączy. Bardzo ważna jest również separacja pomiędzy gniazdami a złączami – w ogromnym stopniu rzutuje wszak na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści db. Będzie to ważne w szczególności w instalacjach telewizyjnych niektórych operatorów cyfrowych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]