Eko gadżety i odzież reklamowa

10 stycznia 2021

W ciągu ostatnich lat przedmiot ekologii stał się jednym z najważniejszych zagadnień, omawianych arenie międzynarodowej. Nieuchronność modyfikacji naszych przyzwyczajeń dotyczących odpowiedzialnego stosowania zasobów Ziemi, pomału przebija się do każdej dziedziny życia, także do świata promocji. W dzisiejszych czasach zarówno ogromne koncerny, jak i drobne przedsiębiorstwa, dążą do tego, żeby być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę środowiska mogą one oznajmić światu w przeróżny sposób, również przez stosowanie w działaniach marketingowych ekologicznych gadżetów.

Ekologiczne gadżety reklamowe – nie tylko z materiałów naturalnych

Eko gadżety to towary promocyjne, ale wykonane z materiałów przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to także gadżety z naturalnych tekstyliów, które są przydatne i których posiadacz nieprędko wyrzuci. Powoduje to, iż ich stosowanie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do grupy ekologicznych gadżetów reklamowych kwalifikuje się również te artykuły, które wytworzone są z polipropylenu (PP). Mimo, iż to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, a kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozkładu nie są emitowane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – co proponują dostawcy?

Można przypuszczać, iż w asortymencie producentów nieczęsto napotyka się szeroki katalog ekologicznych gadżetów. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest olbrzymi – nadruki wykonuje się na koszulkach z bawełny, w rozmaitych krojach (męskich, dziecięcych i damskich), a także w szeregu kolorów. Nadruki reklamowe nanoszone są na płócienne czy bawełniane torby, dostępne w formie klasycznych toreb na zakupy, ale też m.in. plecaków-worków. Pozostałe rozpowszechnione gadżety tego typu to oczywiście długopisy, które mogą być wykonane ze zrolowanego papieru lub z bambusa, eko puszki z biodegradowalnego polilaktydu, saszetki, a także papierowe kubki na gorące napoje.