Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

17 sierpnia 2018

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników . Lecz co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i grafiki. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie dobrych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.