Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

30 stycznia 2021

Czym jest mass collect - poszerz swoją wiedzę!

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie pomocne?

Działanie mass collect jest generalnie dość proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich ID. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest szeroka grupa kontrahentów, a więc np. w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodą wykonali oni wpłatę (przelew z karty, standardowy przelew lub przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym na eliminację możliwych omyłek często mających miejsce w czasie tego procesu.

Dlaczego warto korzystać z mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (posiadają ją m.in. BNP Paribas i Bank Pekao) warto rozważyć jej wykorzystanie w firmie, również takiej, która każdego miesiąca rozlicza około setki faktur. Wdrożenie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]