O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

2 września 2021

Internetowy kantor - przejrzyj tę nietuzinkową stronę.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze bądź w placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Lecz w ekspresowo transformującym się świecie, konsumenci chcą wymieniać waluty bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego właśnie utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Działanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, że wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zwykle z poprzedniego dnia. Następnym i bardzo znaczącym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez instytucje bankowe i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory online świadczą także kilka pomocnych usług lubianych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez użytkownika dniu albo takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz wygodę w dyspozycji kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich doceniających wygodę oraz ogromną autonomię w rozporządzaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich również kredytobiorcy spłacający zobowiązania w obcej walucie oraz osoby studiujące czy też pracujące poza granicami Polski. Jednakże zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.