Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

21 września 2021

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo możemy uzyskać tak już niewielkie kwoty – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on także stać się sposobem sfinansowania poważniejszych zakupów, ponieważ zwykle jego największa suma to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o największych zarobkach – między innymi prawnicy – mają szansę uzyskać nawet pół miliona złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do nawet 16 procent. Co jeszcze należy na jego temat wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można wywnioskować ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla wielu klientów. Wniosek, który przedkładamy jest szybko analizowany, przez co środki otrzymujemy maksymalnie po paru dniach, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, gdyż podobnie jak przy innych rodzajach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – zarówno na kupno akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy pamiętać, że łatwo wtedy o pomyłki, których skutkiem są najczęściej ogromne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z danej oferty powinniśmy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i inne wydatki – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się zatem usługi doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych komplikacji.