Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

29 listopada 2018

Jednym z najistotniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw dotyczących uregulowania kontaktów, macierzyństwa i ojcostwa czy władzy rodzicielskiej.

Alimenty, rozwody, separacje – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowa sfera prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale w głównej mierze odpowiedniego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje prywatne sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na bieżący kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez każde stadium sprawy w sposób dla nich najmniej bolesny. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań naszych Klientów przede wszystkim w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – sposób działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. Wówczas staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. W toku prowadzenia danej sprawy zawsze staramy się znaleźć możliwość na jej ugodowe zamknięcie. Takie podejście wynika z faktu, iż większość sytuacji spornych ma swoje korzenie w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest nimi obarczony i rozpatruje sprawę tylko pod kątem prawniczym.