Reprezentacja pracowników w sprawach z zakresu prawa pracy

10 maja 2019

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. ma długoletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, tak od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza działalność skupia się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale także na doradztwie w zakresie bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – obszar działania kancelarii prawnej

Działając w imieniu Pracodawców, na co dzień pomagamy im w tworzeniu wszelkiego typu dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego kontynuacji oraz zakończenia. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także ochronić ich przed sporami sądowymi z pracownikami. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozkwitem przedsiębiorstwa, respektowanie prawa pracy jest większym wyzwaniem. W związku z tym naszym celem jest działanie w dyskretny sposób, dzięki czemu Klient może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – kancelaria prawna jako pełnomocnik Pracownika

Równie często podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza pomoc polega na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, niezasadnego zwolnienia czy chociażby nadgodzin. Niewątpliwie obliguje nas to do zupełnie innego zaangażowania, gdyż tego typu sprawy wiążą się z ogromnymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do racji Klienta staje się sporym wyzwaniem.