Srebrne wisiorki

23 czerwca 2018

Szukasz srebrnych wisiorków? Koniecznie odwiedź tę stronę

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro źle znosi też kontakt z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą porysować fakturę.