Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

12 czerwca 2019

Kup biżuterię z turkusem na www.bizutik.pl

Turkus to jeden z najdroższych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, że często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem ekskluzywności. Wykonywane bywają z niego broszki, wisiorki oraz klipsy, które doskonale łączą się z eleganckimi strojami. Na barwę turkusu w szczególnym stopniu wpływa kraj jego pochodzenia – na przykład turkusy pochodzące z Iranu są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały też jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Warto zaznaczyć, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy estetyczne. Według niektórych jest bowiem amuletem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów, dla których ważne są tego typu kwestie – po prostu doskonale się prezentuje.

Jakich rzeczy unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem powinniśmy o nią prawidłowo zadbać. W szczególności powinniśmy ściągać ją zawsze, kiedy pracujemy – łatwo wtedy o uszkodzenia. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, bowiem środki myjące potrafią zmatowić powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w puzderku wyściełanym delikatną szmatką – unikniemy tak rys.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]