Kolczyki z koralem

6 maja 2019

Dlaczego w Twojej kolekcji biżuterii powinny znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i władzę. W przeszłości, korale były wieszane nad kołyskami noworodków w celu ochrony przed pokusami. Stosowane były do leczenia chorób gardła, a także do tamowania krwotoków. Według niektórych, koral redukuje stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga również w rozwijaniu zdolności dyplomatycznych. Koral przypisywany jest osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – rodzaje

Zdecydowanie najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososioworóżowym i łososiowoczerwonym. Bardzo rzadko spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali sa najpopularniejsze? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Japonii.

Kolczyki z koralem – do czego włożyć

Kolczyki z koralem to niezwykle uniwersalna ozdoba. Ten typ biżuterii można zakładać codziennie, do zwykłych bluzek i jeansowych spodni. Kolczyki z koralami to mocny akcent, który ożywi całą postać, a w zestawieniu ze zwiewną sukienką doda Ci wdzięku.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]