Kolczyki z ametystami

24 czerwca 2018

Szukasz ametystów? Wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych krajach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na wyjątkową fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu wygląda szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własny pogląd.