Biżuteria z topazami zawsze w modzie

14 stycznia 2019

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Oprócz tego jest także jednym z najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od lat są cenione przez jubilerów i ich klientów. Może przybierać rozmaite kolory – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go tylko w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Europy. Przez złotników jest zwykle obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas w salonach?

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany zwłaszcza do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie komponuje się z tym metalem. Należy jednak dodać, że na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są również modele złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i naszyjniki, ale złotnicy wykonują także inne produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek rzędu tysiąca PLN, natomiast na wykonane ze srebra wydamy nawet sześć razy mniej.

Koniec problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By znaleźć modele szczególnie odpowiadające danym gustom dobrze więc udać się do paru sklepów – a to kosztuje sporo wysiłku. Żeby takich problemów się ustrzec, warto postawić na zakupy online. Będzie to wyjście znacznie łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do internetu mamy szansę również trafić na kolczyki i naszyjniki w niższych cenach.