Postaw na bezpieczeństwo – tabliczki informacyjne.

23 lutego 2019

Poszukujesz tabliczek informacyjnych? Wejdź na https://www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące BHP. Na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi, jednak dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Sprawdźmy zatem jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – oznaczają nieruchomości i szkoły

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą obiekty biurowe – domy, zakłady przemysłowe, banki, szpitale. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo wyszukamy właściwe miejsce. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na elewacjach nieruchomości, ponieważ bardzo często możemy je też dostrzec w środku. To ogromna podgrupa tabliczek, które najczęściej pełnią funkcję ochronną, ale również typowo informacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w ogromnych biurowcach – w budynkach rządowych w hallu znajdują się tabliczki z nazwami referatów. Szukasz referatu nieruchomości czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują o zasadach reanimacji

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Pokazują drogi awaryjne, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o zasadach korzystania z wind podczas ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, istnieją także pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych materiałów (np. aluminium), niejednokrotnie są fluorescencyjne i można je błyskawicznie zamontować.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]